Grand PRIX Polski 1/8 mili

Po raz pierwszy w historii festiwalu Flatout zawodnicy będą startować w wyścigach równoległych. Co więcej, jest to powrót tej dyscypliny na Tor Poznań po 12 latach przerwy! To tutaj spotkacie najmocniejsze samochody przygotowane specjalnie do tego typu wyścigów. Niektóre z nich dysponują mocą grubo ponad 1000KM!

dragwars

Do współpracy zaprosiliśmy profesjonalistów w tej dyscyplinie SCS Club, którzy na naszym festiwalu przeprowadzą rundę specjalną ogólnopolskiego cyklu GrandPrix Polski na dystansie 1/8 mili. Pomiary na światowej klasy sprzęcie pomiarowym Race America oraz zgodnie ze standardami obowiązującymi na największych zawodach w wyścigach równoległych w całej Europie!

 

Wystartować w GrandPRIX może każdy zakwalifikowany uczestnik FLATOUT, którego auto przeszło selekcję.

 

Wymogi techniczne dla samochodów i kierowców są dość proste:

  • Samochód nie może mieć wycieków, musi być w 1 kawałku i nie stwarzać zagrożenia dla uczestników i widzów.
  • Samochód wyjeżdżający na nitkę Toru Poznań nie może przekraczać natężenia hałasu 96db - stosujemy silencery/dbkillery, dodatkowe tłumiki
  • Kierowca musi posiadać założony i zapięty kask, zapięte pasy bezpieczeństwa oraz zamknięte szyby.
  • Każdy samochód musi posiadać przymocowaną i gotową do użycia gaśnicę.
  • W razie nie posiadania polisy OC (profesjonalne samochody sportowe), zawodnik zobowiązany jest posiadać własną polisę odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającą go na wypadek szkód wyrządzonych na mieniu osób trzecich.