Czym jest FLATOUT?

flat out
/ˌflat ˈaʊt/  j.ang.
1.
as fast or as hard as possible.
tak szybko / tak mocno jak tylko możliwe
2.
Colin McRae "If in doubt flat out"
Jeśli wątpisz co jest za zakrętem, gaz do ziemi!

Latami zbieraliśmy wiedzę, doświadczenie oraz opinie naszych odbiorców - uczestników jak i widzów, którzy pojawiają się na organizowanych przez nas wydarzeniach. Przez wiele sezonów uważnie słuchaliśmy ludzi z tego środowiska - pasjonatów, kierowców, mechaników, konstruktorów, managerów teamów wyścigowych, oraz managerów marketingu największych marek motoryzacyjnych na rynku. Tworzymy coś, czego w Polsce jeszcze nigdy nie było. Jedno wydarzenie, które stoi ponad wszelkimi podziałami, które pokaże jak ważnym punktem na mapie europejskiego motorsportu i tuningu jest Polska. Wydarzenie, na które czekali wszyscy maniacy koni mechanicznych, tuningu, osiągów, prędkości, driftu, wyścigów, budowy sportowych samochodów oraz rywalizacji w najważniejszych cyklach motorsportowych w Polsce.

FLATOUT Power Festival - to święto motorsportu. To festiwal będący pokazem możliwości najlepszych teamów wyścigowych, konstruktorów najszybszych samochodów i najlepszych driftowozów, kierowców najszybszych serii wyścigowych i rajdowych. Jeżeli kręci cię czas do setki w samochodach, jeżeli zapach 100-octanowego paliwa działa na ciebie tak samo jak świeżo palona kawa o poranku, uśmiechasz się na widok kłębów dymu podczas zawodów driftingowych, uwielbiasz widok wręcz artystycznych spawów w setupach pod maską najmocniejszych silników, kręci cię konstrukcja zawieszenia samochodów torowych czy elementy homologacji FIA pozwalające samochodom startować w rajdach - wszystko to zaserwujemy podczas naszego Festiwalu, w najlepszych możliwych warunkach - na terenie malowniczego ośrodka doskonalenia techniki jazdy, przy wspaniałej letniej pogodzie, w towarzystwie rewelacyjnej muzyki i dobrego jedzenia. Dwa dni uczty, dla maniaków motoryzacji!

Nasze doświadczenie to ponad 10 lat organizacji międzynarodowych imprez motoryzacyjnych i prawie 15 lat zajmowania się samochodami jako pasjonaci. Jesteśmy na tyle doświadczeni aby dowozić maksymalne zadowolenie dla ludzi tak wymagających jak wy i my sami, jeżdżących po torach wyścigowych w całej Europie i ścigających się w znanych polskich cyklach wyścigowych, budujących samochody z pasji i zarazem jesteśmy na tyle młodzi aby nie odstawać od panujących trendów i dostarczać rozrywki na poziomie imprez i festiwali godnych 2021 roku. Nasz dotychczasowy największy projekt to Festiwal Japońskiej Motoryzacji JAPFEST, który urósł w kilka lat do jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez tematycznych w Europie i jednej z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Wiemy już dziś, organizując pierwszą edycję FLATOUT - że ta impreza docelowo będzie imprezą rozpoznawaną globalnie i będzie wielokrotnie większa niż wszystko co do tej pory robiliśmy.

Chcecie się przekonać? Zapraszamy na pokład! Zobaczcie jak wyglądała pierwsza edycja w 2021 roku!

Flatout Aftermovie

 

 

Dla kogo jest Flatout POWER Festival?

Poszukujemy Was, właścicieli sportowych samochodów, właścicieli garaży, teamów i firm związanych z motoryzacją.

Uczestnicy Festiwalu mogą zgłosić się w poniższych kategoriach:

  • SUPERSPORT - samochody GT3, GT4, GSMP, WSMP, Trackday, KJS - profesjonalnie przygotowane auta do wyścigów
  • SPORT - samochody sportowe poddane modyfikacjom (np. AMG, M-power, RS, TypeR, STI)
  • RALLY - samochody z napędem 4x4 przygotowane profesjonalne do startów w rajdach
  • SUPERCARS - seryjne superauta bądź samochody egzotyczne o ponadprzeciętnych osiągach fabrycznych i mocy > 500HP
  • STREET - samochody uliczne produkowane masowo - czyli legalnie poruszające się po drogach (np. Toyota Supra, Nissan 370Z, Audi S3)
  • CLASSIC - samochody sportowe lub przygotowane do sportu, wyprodukowane przed 1990r.

flatout logosy

 

Flatout 2022

 

Przebieg festiwalu

Festiwal trwa trzy dni od piątku do niedzieli 12-14 sierpnia. 

Przez wszystkie dni trwania festiwalu otwarta będzie nasza ogromna strefa gastro z najlepszymi foodtruckami z całej Polski, do tego zimne napoje, kraftowe piwo, nie zabraknie oczywiście lodów i ciekawych przysmaków dostępnych tylko na eventach foodtruckowych!

Time Attack - zawody w formule Time Attack na terenie Toru Krzywa w piątek, zaledwie 40min drogi od ODTJ Tomaszowo.

PowerSPRINT - czyli główna atrakcja festiwalu - przejazdy wszystkich zakwalifikowanych samochodów po specjalnie przygotowanym przez nas odcinku na terenie obiektu będzie odbywał się w sobotę od 10.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 15.00 Czytaj więcej o PowerSPRINT

PowerSLIDE - czyli nasze zawody driftingowe oraz treningi. Nasi drifterzy mogą trenować już od piątku, ale największe show oraz zawody TOP32 odbędą się w sobotę i niedzielę. Czytaj więcej o PowerSLIDE

SIM RACING ZONE - specjalnie przygotowana strefa profesjonalnych symulatorów wyścigowych to miejsce które znajdziecie w zaciemnionym bunkrze przy bramie dla uczestników. Strefa będzie czynna przez całe dwa dni festiwalu.

THE PIT - czyli miejsce dla najgłośniejszych samochodów, miejsce gdzie zobaczysz kłęby dymu z palonych opon oraz ogień z wydechu - będzie czynny cały czas przez dwa dni trwania festiwalu. Czytaj więcej o THE PIT.

AFTERPARTY - po zamknięciu bram dla widzów, na obiekcie pozostają tylko uczestnicy wraz z ich osobami towarzyszącymi, oraz posiadacze biletów VIP i dla nich zagrają nasi DJ-e. O naszych afterparty chodzą wręcz legendy, warto przekonać się na własnej skórze! Więcej info tutaj.

 

 

flatout odtj