Czym jest FLATOUT?

flat out
/ˌflat ˈaʊt/  j.ang.
1.
as fast or as hard as possible.
tak szybko / tak mocno jak tylko możliwe
2.
Colin McRae "If in doubt flat out"
Jeśli wątpisz co jest za zakrętem, gaz do ziemi!

Latami zbieraliśmy wiedzę, doświadczenie oraz opinie naszych odbiorców - uczestników jak i widzów, którzy pojawiają się na organizowanych przez nas wydarzeniach. Przez wiele sezonów uważnie słuchaliśmy ludzi z tego środowiska - pasjonatów, kierowców, mechaników, konstruktorów, managerów teamów wyścigowych, oraz managerów marketingu największych marek motoryzacyjnych na rynku. Tworzymy coś, czego w Polsce jeszcze nigdy nie było. Jedno wydarzenie, które stoi ponad wszelkimi podziałami, które pokaże jak ważnym punktem na mapie europejskiego motorsportu i tuningu jest Polska. Wydarzenie, na które czekali wszyscy maniacy koni mechanicznych, tuningu, osiągów, prędkości, driftu, wyścigów, budowy sportowych samochodów oraz rywalizacji w najważniejszych cyklach motorsportowych w Polsce.

FLATOUT Power Festival - to święto motorsportu. To festiwal będący pokazem możliwości najlepszych teamów wyścigowych, konstruktorów najszybszych samochodów i najlepszych driftowozów, kierowców najszybszych serii wyścigowych i rajdowych. Jeżeli kręci cię czas do setki w samochodach, jeżeli zapach 100-octanowego paliwa działa na ciebie tak samo jak świeżo palona kawa o poranku, uśmiechasz się na widok kłębów dymu podczas zawodów driftingowych, uwielbiasz widok wręcz artystycznych spawów w setupach pod maską najmocniejszych silników, kręci cię konstrukcja zawieszenia samochodów torowych czy elementy homologacji FIA pozwalające samochodom startować w rajdach - wszystko to zaserwujemy podczas naszego Festiwalu, w najlepszych możliwych warunkach - na terenie malowniczego ośrodka doskonalenia techniki jazdy, przy wspaniałej letniej pogodzie, w towarzystwie rewelacyjnej muzyki i dobrego jedzenia. Dwa dni uczty, dla maniaków motoryzacji!

Nasze doświadczenie to ponad 10 lat organizacji międzynarodowych imprez motoryzacyjnych i prawie 15 lat zajmowania się samochodami jako pasjonaci. Jesteśmy na tyle doświadczeni aby dowozić maksymalne zadowolenie dla ludzi tak wymagających jak wy i my sami, jeżdżących po torach wyścigowych w całej Europie i ścigających się w znanych polskich cyklach wyścigowych, budujących samochody z pasji i zarazem jesteśmy na tyle młodzi aby nie odstawać od panujących trendów i dostarczać rozrywki na poziomie imprez i festiwali godnych 2021 roku. Nasz dotychczasowy największy projekt to Festiwal Japońskiej Motoryzacji JAPFEST, który urósł w kilka lat do jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez tematycznych w Europie i jednej z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Wiemy już dziś, organizując pierwszą edycję FLATOUT - że ta impreza docelowo będzie imprezą rozpoznawaną globalnie i będzie wielokrotnie większa niż wszystko co do tej pory robiliśmy.

Chcecie się przekonać? Zapraszamy na pokład!

youtube

Dla kogo jest Flatout POWER Festival?

Poszukujemy Was, właścicieli sportowych samochodów, właścicieli garaży, teamów i firm związanych z motoryzacją.

Uczestnicy Festiwalu mogą zgłosić się w poniższych kategoriach:

  • SUPERSPORT - samochody GT3, GT4, GSMP, WSMP, Trackday, KJS - profesjonalnie przygotowane auta do wyścigów
  • SPORT - samochody sportowe poddane modyfikacjom (np. AMG, M-power, RS, TypeR, STI)
  • RALLY - samochody z napędem 4x4 przygotowane profesjonalne do startów w rajdach
  • SUPERCARS - seryjne superauta bądź samochody egzotyczne o ponadprzeciętnych osiągach fabrycznych i mocy > 500HP
  • STREET - samochody uliczne produkowane masowo - czyli legalnie poruszające się po drogach (np. Toyota Supra, Nissan 370Z, Audi S3)
  • CLASSIC - samochody sportowe lub przygotowane do sportu, wyprodukowane przed 1990r.

flatout logosy

 

flatout o festiwalu

 

Przebieg festiwalu

Dla widzów i mediów festiwal trwa dwa dni w sobotę oraz niedzielę 14-15 sierpnia. Dla naszych uczestników z samochodami festiwal trwa już od piątku - poświęcamy cały piątek na zarejestrowanie wszystkich zawodników na obiekcie i przygotowanie list startowych na sobotni i niedzielny PowerSPRINT na oczach publiki.

Przez wszystkie dni trwania festiwalu otwarta będzie nasza ogromna strefa gastro z najlepszymi foodtruckami z całej Polski, do tego zimne napoje, kraftowe piwo, nie zabraknie oczywiście lodów i ciekawych przysmaków dostępnych tylko na eventach foodtruckowych!

PowerSPRINT - czyli główna atrakcja festiwalu - przejazdy wszystkich zakwalifikowanych samochodów po specjalnie przygotowanym przez nas odcinku na terenie obiektu będzie odbywał się w sobotę od 10.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 15.00 Czytaj więcej o PowerSPRINT

PowerSLIDE - czyli nasze zawody driftingowe oraz treningi. Nasi drifterzy mogą trenować już od piątku, ale największe show oraz zawody TOP32 odbędą się w sobotę i niedzielę. Czytaj więcej o PowerSLIDE

SIM RACING ZONE - specjalnie przygotowana strefa profesjonalnych symulatorów wyścigowych to miejsce które znajdziecie w zaciemnionym bunkrze przy bramie dla uczestników. Strefa będzie czynna przez całe dwa dni festiwalu.

THE PIT - czyli miejsce dla najgłośniejszych samochodów, miejsce gdzie zobaczysz kłęby dymu z palonych opon oraz ogień z wydechu - będzie czynny cały czas przez dwa dni trwania festiwalu. Czytaj więcej o THE PIT.

AFTERPARTY - po zamknięciu bram dla widzów, na obiekcie pozostają tylko uczestnicy wraz z ich osobami towarzyszącymi, oraz posiadacze biletów VIP i dla nich zagrają nasi DJ-e. O naszych afterparty chodzą wręcz legendy, warto przekonać się na własnej skórze! Więcej info tutaj.

 

 

flatout odtj